جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها   اخبار  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تشکل ها تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 34047
بازديد امروز: 18447
ميانگين بازدید: 29021
بازديد کل: 78,962,828
مشتریان نفت ایران از تحریم ها معاف شدند؛ قیمت نفت یک درصد افت کرد (شنبه 1397/08/12)

خبرگزاری فارس:
با معاف شدن مشتریان نفت ایران از تحریم‌های آمریکا، قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی یک درصد افت کرد و به ۸۲.۸۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی سرمایه‌گذاران از مازاد عرضه در بازار پس از اینکه آمریکا اعلام کرد به طور موقت 8 کشور را از تحریم‌های نفتی ایران معاف می‌کند، قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد از ارزش خود را از دست داد و کاهش هفتگی 6 درصدی را ثبت کرد.

مایک پامپئو، وزیرخارجه آمریکا این تصمیم را در تماس ویدئویی اعلام کرد. این معافیت به خریداران مهم ایران اجازه می‌دهد تا به واردات نفت از ایران ادامه دهند.

هر بشکه نفت برنت با 6 سنت کاهش 82.83 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 55 سنت کاهش 63.14 دلار در هر بشکه معامله شد.

هر دو شاخص نفتی از بالاترین رقمی که در اوایل ماه اکتبر به علت نگرانی از کم شدن نفت ایران در بازار به ثبت رسیده بود، بیش از 15 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

پامپئو نام این 8 کشور را اعلام نکرد اما گفت اتحادیه اروپا که 28 عضو دارد حتی یک معافیت دریافت نکرده است.

به گفته یک منبع آگاه، هند، عراق و کره جنوبی در میان دریافت‌کنندگان معافیت هستند. بر اساس قوانین آمریکا چنین معافیتی تنها می‌تواند برای 180 روز اعتبار داشته باشد.

فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه گفت: به ترکیه گفته شده که معافیتی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران دریافت کرده است.

ایران روز جمعه اعلام کرده بود که نگرانی در مورد ازسرگیری تحریم‌ها ندارد.

گنه مک‌گیلیان، مدیر تحقیقات بازار بخش تردیشن انرژی در دانشگاه استنفورد گفت: «به نظر می‌رسد که تمام نگرانی‌ها در مورد کم شدن عرضه به علت کاهش بشکه‌های ایران در بازار از بین رفته است.»

«بعلاوه، نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای جهانی نیز به کاهش قیمت کمک کرده است...بازار به دنبال حداقل قیمتی است.»

از آنجایی‌که تولید جهانی نفت به میزان چشمگیری در 2 ماه گذشته افزایش یافته است، قیمت تحت فشار قرار گرفته است. آمارهای وزارت انرژی روسیه نشان داد که این کشور در ماه اکتبر روزانه 11.41 میلیون بشکه نفت تولید کرده است که بالاترین میزان در 30 سال گذشته است.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.