جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها   اخبار  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تشکل ها تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 34047
بازديد امروز: 18543
ميانگين بازدید: 29021
بازديد کل: 78,962,924
عملکرد صندوق ضمانت صادرات در نیمه نخست امسال 77 درصد رشد کرد (دوشنبه 1397/08/14)

ایرنا:
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: حجم عملکرد پوشش های بیمه ای و ضمانتی این صندوق در 6 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 77 درصد رشد داشته است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سیدکمال سیدعلی» روز دوشنبه در نشست خبری افزود: حجم کلی پوشش های بیمه ای و ضمانتی صندوق در سال 96 به رقم یک میلیارد و 762 میلیون دلار رسید که رشد 11 درصدی نسبت به سال 95 نشان می‌دهد.
وی پیش‌بینی کرد، پوشش امسال صندوق بر اساس عملکرد 6 ماهه، تا پایان سال به 2 میلیارد و 200 میلیون دلار برسد.
سیدعلی همچنین خاطرنشان کرد: حجم عملکرد پوششی در بخش بیمه نامه های اعتبار صادراتی کوتاه مدت با رکورد 370 میلیون دلاری، رشد 93 درصدی نسبت به سال 95 داشته است.
سیدعلی خاطر نشان ‌کرد: عقد قرارداد اتکایی با کنسرسیومی از معتبرترین شرکت های بیمه اتکایی جهان به رهبری «مونیخ ری» برای نخستین بار در طول فعالیت صندوق در 20 سال گذشته، یکی از دستاوردهای منحصر به فرد سال 96 به شمار می رود.
این مقام مسئول توضیح داد: قرارداد اتکایی مشارکت (Quata share treaty) با بزرگترین اتکایی گر جهان به منزله مهر تایید بر فرآیندهای اعتبار سنجی صندوق و پذیرش خودکار درصدی از ریسک های صندوق توسط شرکت‌های مذکور است.
به گزارش ایرنا، کمک به صادرات کالاها از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1352 تاسیس شد و فعالیت خود را زیر نظر مرکز توسعه صادرات ایران آغاز کرد اما به دلایلی فعالیت آن متوقف شد.
این صندوق در سال 1373 دوباره فعال شد تا به صادرکنندگان در بازیافت موقعیت تجاری خود که در اثر هشت سال جنگ تحمیلی مختل شده بود کمک کرده و موجبات افزایش درآمدهای غیرنفتی را فراهم آورد.
این صندوق به پشتوانه حمایت های مالی دولت علاوه بر پوشش خطرپذیری های سیاسی و تجاری صادرات، با صدور انواع ضمانتنامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان نیز کمک می کند.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.