جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها   اخبار  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تشکل ها تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 34151
بازديد امروز: 8947
ميانگين بازدید: 30888
بازديد کل: 79,953,520
نرخ تورم کالاهای صادراتی 71 درصد رشد داشت (یک شنبه 1397/12/19)

ایرنا:
مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم کالاهای صادراتی در پاییز امسال نسبت به فصل مشابه سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) 71.7 درصد و تغییر مجموع چهال فصل منتهی به زمستان امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 37.4 درصد ثبت شد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در نظام آمارهای قیمت، کالاهای صادراتی برای مقاصد متعددی به کار گرفته می‌شوند. نرخ تورم کالاهای صادراتی، ‌روند تغییرات قیمت محصولات عرضه شده از داخل به خارج از کشور را در یک دوره زمانی مشخص نشان می ‌دهد.
با توجه به اینکه قیمت کالاهای صادراتی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر میزان مبادلات خارجی کشورها و نیز یکی از عوامل تعیین کننده رابطه مبادله است، تغییرات آنها هم اهمیت بالایی دارد.
مرکز آمار گزارش مقدماتی نرخ تورم (شاخص قیمت کالاهای صادراتی) پاییز ١٣٩٧ را براساس سال پایه 1390 (100=1390) منتشر کرد.
به گزارش ایرنا از مرکز آمار برای محاسبه شاخص­ فصل پاییز ١٣٩٧ از داده های مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی استفاده شده و پس از اینکه گمرک جمهوری اسلامی داده های قطعی فصل پاییز ١٣٩٧ را استخراج و ارائه داد، شاخص صادرات نیز از سوی مرکز آمار بازنگری شده و ارقام واقعی شاخص مربوط به این دوره باردیگر به صورت قطعی منتشر می کند.
نرخ تورم کالاهای صادراتی براساس ریال در پاییز امسال برابر با ٣١٣,٣ است که نسبت به تابستان همان سال، ٣٠.٣ درصد افزایش داشته است.
نرخ تورم کالاهای صادراتی براساس دلار در پاییز امسال برابر با ١٣٩,١ است که نسبت به تابستان همان سال، ١٠.٤ درصد افزایش داشته است.
تغییرات فصلی نرخ تورم کالاهای صادراتی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٦.٣ درصد و تغییر مجموع چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل(نرخ تورم) برابر با ١٥درصد بود.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.