جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها   اخبار  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تشکل ها تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 34918
بازديد امروز: 15686
ميانگين بازدید: 36897
بازديد کل: 84,469,886
مشاور وزیر صنعت: ۹ میلیون نفر در بخش اصناف کشور اشتغال دارند (دوشنبه 1398/04/03)

ایرنا:
مشاور رسانه ای وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف نقش مهمی در تولید کالا دارند و ۹ میلیون نفر در این بخش از اقتصاد کشور اشتغال دارند.

سونیا پوریامین شامگاه یکشنبه در همایش اصناف شهرستان سبزوار با اشاره به سال رونق تولید افزود: اصناف در تحقق شعار سال نقش تعیین کننده‌ای دارند.
وی تصریح کرد: اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی باید در شرایط کنونی با بهره گیری از علم روز و آموزش‌های مرتبط بیش از گذشته در فرایند تولید کالا نقش آفرینی کنند.
پوریامین ادامه داد: برای تحقق شعار سال باید با افزایش کیفیت تولیدات و معرفی کالاهای ایرانی زمینه اعتماد و نهادینه سازی فرهنگ خرید کالاهای داخلی را فراهم کرد.


*جلوگیری از واردات سبب رونق تولید می‌شود
رئیس مرکز خدمات مشاوره‌ای ایرانیان خارج از کشور نیز در این همایش با اشاره به شعار سال ۹۸ گفت: جلوگیری از واردات کالاسبب رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می‌شود
مجید حلاج زاده افزود: در سال رونق تولید مخالف واردات به کشور هستیم و باید با انسجام ملی زمینه رونق تولید و شکوفایی اقتصادی را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: هم اینک مقدمات ایجاد اشتغالزایی تا حدود دو میلیون فرصت شغلی در ارتباط با صنعت فرش دستباف و صنایع دستی ایجاد شده است که این طرح در ماههای جاری به عنوان آزمایشی از شهرستان درگز خراسان رضوی آغاز می‌شود
حلاج زاده گفت: شهرستان سبزوار ظرفیت مناسبی در صادرات کالاهای کشاورزی دارد و همچنین به عنوان شهری تاریخی که در آن سراها و کاروانسراهای زیادی وجود دارد می‌تواند به مکان جذابی برای جذب گردشگران تبدیل شود.


*اصناف در ایجاد اشتغال نقش مؤثری دارند
عضو اتاق اصناف ایران نیز گفت: سه میلیون واحد صنفی در کشور فعال است که از طریق آن حدود ۹ میلیون شغل پایدار ایجاد شده است.
علی کیانی افزود: اصناف بدون کمک بخش دولتی رکورددار ایجاد اشتغال در کشور هستند.
وی ادامه داد: خراسان رضوی با ایجاد ۲۵۰ هزار فرصت شغلی در بخش اصناف رتبه دوم کشور را به لحاظ ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش اصناف دارد.
کیانی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی و حوزه کشاورزی سبزوار گفت: با فعالیت ۲۶۰ کارگاه تولیدی، وجود ۱۷ هزار واحد صنفی و دارا بودن حدود ۶۰ کارت بازرگانی اداره گمرک در این شهرستان استقرار می‌یابد.
در این همایش از اعضای اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی برتر شهرستان سبزوار قدردانی شد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.