جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 36118
بازديد امروز: 29800
ميانگين بازدید: 63508
بازديد کل: 95,616,447
اسپری دهانی نیتروگلیسیرین جایگزین قرص زیر زبانی می‌شود (پنج شنبه 1399/05/09)

ایسنا:
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه داروسازی با تولید اسپری قرص زیر زبانی، چالش‌های مصرف این دارو را برای افراد مبتلا به حمله قلبی مرتفع کردند.

امیراسماعیل ثقفی‌نیا، مدیرعامل این شرکت فناور دارویی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت داروسازی تاکنون بیش از ۶۰ دارو را تولید و عرضه کرده است، افزود: یکی از محصولات ما داروهای قلبی و عروقی است که یکی از بسته‌های دانش بنیان این شرکت به شمار می‌رود.

وی تولید اسپری دهانی نیتروگلیسیرین را از جمله محصولات این شرکت ذکر کرد و یادآور شد: نیتروگلیسیرین از جمله داروهایی است که اگر فردی دچار آنژین صدری و حمله قلبی شود برای وی تجویز می‌شود، ولی مصرف این دارو با چالش‌هایی روبرو است، به گونه‌ای که در حالتی که فرد دچار حمله قلبی شده، امکان خوردن قرص را ندارد.

ثقفی‌نیا با بیان اینکه اگر فرد پیر باشد، این مشکلات بیشتر می‌شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن این دارو وارداتی است و با توجه به شرایط کشور ورود آن با مشکلاتی همراه است، ولی با تولید این دارو در قالب اسپری، چالش‌های مصرف این دارو را مرتفع کردیم.

وی با بیان اینکه تاکنون این دارو از کشورهایی چون مجارستان و آلمان وارد می‌شد، ولی توانستیم با تولید مواد اولیه آن، این دارو را در کشور تولید کنیم، اضافه کرد: این دارو دارای بازار صادراتی خوبی است، به گونه‌ای که تاکنون در خواست‌هایی از کشورهای ارمنستان و عراق برای ما ارسال شده است.

ثقفی‌نیا با اشاره به مزایای نیتروگلیسیرین تولید شده در این شرکت، توضیح داد: نیتروگلیسیرین تولید شده در این شرکت بالاترین خلوص را در دنیا دارد و اسپری نیتروگلیسیرین تولید شده می‌تواند جایگزین قرص زیر زبانی شود.

به گزارش ایسنا، تولید انبوه قرص پیوسته رهش نیتروگلیسیرین با عنوان «دروکانتین» و«یدوفولیک» به عنوان مکمل تغذیه‌ای از دیگر دستاوردهای این شرکت است.

یدوفولیک ترکیبی از اسیدفولیک و ید است که در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و شیردهی، از مهمترین مواد مغذی لازم و ضروری برای رشد سیستم عصبی، بینایی و شنوایی جنین و نوزاد به شمار می‌رود.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.